Za šíření dezinformací a pomluv podávám trestní oznámení na neznámého pachatele

V současné době se řetězovými maily a sociálními sítěmi šíří následující lživé sdělení: „Prezidentský kandidát Jiří Drahoš se neštítil vzít na volební kampaň 1 milion Kč od Nadace pro děti…takový člověk obere děti a chtěl by být prezidentem.“ Jde o pomluvu, nad kterou nelze jen tak mávnout rukou. Jiří Drahoš proto podal trestní oznámení na neznámého pachatele pro podezření ze spáchání trestného činu pomluvy podle § 184 odst. 1 a 2 zákona č. 40/2009 Sb. Toto oznámení zároveň bylo doplněno o řadu podkladů, které mohou pomoci policii identifikovat ty, kteří tuto lež záměrně šíří.

„Když jsem před několika lety vstupoval do politiky, počítal jsem s tím, že se o sobě dozvím celou řadu „zajímavých“ věcí. Nad většinou pomluv a lží jsem jen mávnul rukou a možná si trochu naivně říkal, že takovým nesmyslům přece nemůže nikdo soudný uvěřit…Ale tohle už je opravdu za hranou!“ řekl Jiří Drahoš.

Dále také uvedl, že „…právo musí platit ve virtuálním prostředí stejně, jako v tom reálném. Šíření nenávisti, poplašných zpráv či prokazatelných lží si nesmíme nechat líbit a musíme se jim důrazně postavit!“